Akupunktur Tarihi ve Vürutimi ?

Çin ihtilalinden sonrasında Mao Tse-tung ilaç sanayiinde adeta bir çevrilme yapmış ve gelecekte önemli olacak adımlarr atmıştır. Müzelik otama yöntemlerini yine ayyaşfederek geliştirmiştir. Mao Tse-tung ayyaşfettiği yöntemlerden biride akupunktur dur. Akupunktur ciğerin Mao Tse-tung “Yaratmaın oylumlu bir hazinesi” diyerek tabirde bulunmuşdolaşma.

Akupunktur kısaca rafine bir iğnenin vücudun belirli noktalarına günindirmak suretiyle uygulanan bir yöntemdir. Sitemizde Akupunktur Nedir? Konusuna değindik buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Akupunktur da önemli olan ölçüt hastalık türüne gereğince ne noktaları kullanacağınızı sağlıklı bilmeniz gerekmektedir.

Akupunktur ilk kat M.Ö. 200’lü yıllarda tasarlmış olan “Hungd Neiging Suwen” Prof.Ilza Veith tarafından makaslamaklmış olan kitapda geçmektedir. Akupunktur Çin haricinde Mısır tarihinde de evetğuna dayalı lakırtııntılar bulunmaktadır. M.Ö. 1550 ‘li yılardan kalma Ebers Papirüsü’n VESSEL eserinde bile geçmektedir. Cenup Afrika’da Bantular, Gündüz feneri Kabilelerinde, Eskimolarda, Brezilyada yerli kabilelerde Akupunktur tedavisine ilişikli sözıntılar bulunmaktadır.

Kaynarca : https://www.icesi.edu.co/i2t/foro-i2t/user/350-nexfox.php

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Akupunktur Tarihi ve Vürutimi ?”

Leave a Reply

Gravatar